اشکال دستگاه لیزر ; دستگاه لیزر گاوزبان اروپایی

ل‌های آن ترکیباتی مثل موسیلاژ , تانن و اسانس و به میزان کم کارگران مزارع و دستگاه لیزر خانه ها دارا‌هستند .
کاربرد درمانی
معرق , خلط‌آور در آنفولانزا , ادرارآور و مقوی قلب و اعصاب و روان است .
عارضه ها جانبی
در مصرف آن بجهت وجود آلکالوییدهای پیرازولیدین می بایست میانه روی را رعایت کرد .
اشکال دستگاه لیزر ; دستگاه لیزر گاوزبان اروپایی
گیاهی علفی , یک ساله و به ارتفاع تا ۷۰ سانتی‌متر است که ساقه‌های منشعب و پوشیده از تارهای خشن و برگ‌های منفرد , بی آلایش و پوشیده دارااست . برگ‌ها در نصیب بالایی سوای دمبرگ و در قسمت انتهایی دارنده دمبرگ مشخص و معلوم میباشند . دستگاه لیزر ‌های این گیاه نسبتا کوچک و به رنگ آبی‌رنگ زیباست . این نوع دستگاه لیزر گاوزبان در جمهوری اسلامی ایران رشد ندارد .
دستگاه لیزر ‌های گاوزبان دارنده موسیلاژ , تانن و اسانس و به میزان معدود آلکالویید پیرازولیدین می‌باشند .
کاربرد درمانی
اثر خلط‌آوری دارااست و در سرماخوردگی‌ها استعمال میشود . ضددرد , ضدتب , محرک غدد آدرنال , قابض , معرق , نرم‌کننده‌ی مجاری تنفسی , خلط‌آور و پایین آورنده‌ی فشارخون بالاست .
دلایل جانبی
در مصرف آن به دلیل وجود آلکالوییدهای پیرازولیدین می بایست میانه روی را رعایت کرد .
اشکال دستگاه لیزر ; کاسنی
کاسنی یک گیاه دارویی پایا با دستگاه لیزر ‌های آبی رنگ یا این که ارغوانی است . کاسنی در دیر باز در قاره‌ی آمریکا به‌ شکل گیاه خودروی کنار جاده‌ای درآمده است . منشاء دارای اهمیت این گیاه اروپای مرکزی , بخشها غربی و مرکزی آسیا و شمال آفریقاست و پراکندگی وسیعی در نواحی گوناگون جمهوری اسلامی ایران به خصوص شهرستان اقلید , آذربایجان و مناطق کوهستانی خراسان دارااست .
به آب و هوای خنک , آفتابی یا یه خرده سایه نیاز دارد و گرمای شدید تابستان را تحمل نمی کند .
کاربرد درمانی
کاسنی کاملا سرد است و تقویت کننده‌ی کبد , مسکن حرارت و عطش و گرمی , تقویت کننده‌ی کلیه و فشارخون و صفرا و پاک‌کننده‌ی مجرای ادرار و کلیه‌هاست . برای تنظیم فشارخون زیاد اثرگذار و ضماد آن برطرف کننده‌ی ورم‌های گرم و درد دیده و ارتقا بصیرت است .
موسیر

موسیر گیاهی است شبیه سیر که ریشه‌اش صرفا یک پیاز درشت است . برگ‌هایش باریک و دراز و دستگاه لیزر ‌هایش بنفش مایل به قرمزند . پیاز این گیاه خوراکی است و در ترشی‌ها و اغذیه به فعالیت می‌رود و بویش از سیر کمتر است . ایتالیایی‌ها از موسیر خوراکی‌های گوناگونی می‌پزند و پیازچه‌ی آن را در روغن زیتون کنسرو میکنند .
کاربرد درمانی
فرآورده‌های موسیر در معدود کردن قند خون در اشخاص دیابتی آیتم استفاده ‌است و نیز چنین از خواص گندزدایی آن برای دفع ان دستگاه لیزر ‌ها همراه غذا از آن سود می‌شده ‌است . تسکین دهنده و ترمیم کننده‌ی زخم‌ها و تسکین دهنده‌ی التهاب طحال و کبد است .
نیک و تازه